- SOCIAL - Mania
-
Ο Μπογδάνος, οι "μαδουροφασίστες" και οι υπερωρίες στην ΕΡΤ
Φωτιές άναψε στο twitter η ανάρτηση του Κωνσταντίνου Μπογδάνου για την ΕΡΤ την οποία σχολίασε Χρυσαυγίτης με αναφορά σε τανκς , σχόλιο για το οποίο ο γνωστός δημοσιογράφος δεν διαχώρισε τη θέση του αλλά φάνηκε να συμφωνεί γράφοντας χαρακτηριστικά : «Ψηφίστε σωστά και το χουμε».
Το ιντερνετικό επεισόδιο έδωσε την ευκαιρία σε φίλους και πολέμιους της ΕΡΤ να δώσουν μια ακόμη «μάχη» για την δημοκρατία, την ελευθεροτυπία, την ακμή και την παρακμή ο καθένας φυσικά από τη δική του οπτική.
Παραθέτουμε κάποια χαρακτηριστικά tweets:
«Ψηφίστε σωστά και θα φέρουμε τανκ έξω από την ΕΡΤ» είπε ο Μπογδάνος. Θα ψηφίσουμε και για αυτό: για να μην μπορέσει ο κάθε φασίστας να πραγματοποιήσει το όνειρό του.#Μπογδανος
— Nikos Moraitis (@Nikosmoraitis) 7 Φεβρουαρίου 2019Αυτός είναι. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Επικίνδυνος, για να μην πούμε κάτι πιο χοντρό και πέσουμε στο επίπεδο του! #Μπογδανος pic.twitter.com/gLgjcfelXy
— Antonis Soukaras (@asoukaras) 7 Φεβρουαρίου 2019Το έχετε κάνει τσιφλίκι σας, γι'αυτό ο περισσότερος κόσμος στρέφεται εναντίον σας!
— Νίκος Σωτηρόπουλος (@NIKSOTIROPOYLOS) 8 Φεβρουαρίου 2019
480.000 για υπερωριακή απογευματινή εργασία
220.000 για υπερωριακή νυκτερινή εργασία και
200.000 για υπερωριακή εργασία κατά τις Κυριακές και εξαιρέσιμες ημέρες
Δείτε το ΦΕΚ:#Βουλή #Μπογδανος pic.twitter.com/TLbWHnaX98Η καταφυγή στην τακτική "πρόκληση για να υπάρχω" από είδη όπως ο #Μπογδανος συνιστά και ομολογία πόσο μαρτυρικά βιώνουν την επίγνωση ότι είναι τενεκέδες. Όταν, δε, επιλέγουν σαν τακτική "πρόκλησης" ακόμα και τη θωπεία στο ναζισμό, ε, τότε μιλάμε για τενεκέδες στο τετράγωνο. pic.twitter.com/wXHKgvC3X7
— Μπογιόπουλος Νίκος (@NMpogiopoulos) 7 Φεβρουαρίου 2019Πάντως παρά τις αντιδράσεις ο γνωστός δημοσιογράφος αν και επανήλθε στο θέμα δεν αναφέρθηκε στα τανκς αλλά χαρακτήρισε "μαδουροφασίστες της πολιτικής ορθότητας" όσους του άσκησαν κριτική.
Οι μαδουροφασίστες της πολιτικής ορθότητας θίχτηκαν που είπα σε ΧΑυγίτη να ψηφίσει ΝΔ για να πάψει η ασυδοσία της ερτ. Λογικό. Θέλουν τους δεξιούς κάτω από την φτερούγα των φίλων τους, των νεοναζί, να ψηφίζουν ΟΧΙ και Θάνου. Χτυπηθείτε όσο θέλετε, αλλά αυτά που ξέρατε ξεχάστε τα.
— constantinosbogdanos (@bogdanosk) 7 Φεβρουαρίου 2019