Κύπελλο: Ο Μασούρας έστειλε τον Ολυμπιακό στους "4" (βίντεο)

Οι Πειραιώτες γλίτωσαν στις καθυστερήσεις τον αποκλεισμό και με ακόμη ένα γκολ στην παράταση νίκησαν με 3-1 τον μαχητικό Παναιτωλικό

09/02/2022 20:51

Ο Ολυμπιακός υποτίμησε ξανά τον Παναιτωλικό, αλλά δεν το πλήρωσε. Η ομάδα του Αγρινίου βρέθηκε δύο λεπτά μακριά από μία τεράστια πρόκρισηγ, αλλά οι ερυθρόλευκοι νίκησαν με 3-1 στην παράταση στο "Γ. Καραϊσκάκης" και προκρίθηκαν στα ημιτελικά "ακυρώνομτας" την ήττα τους με 2-1 στο Αγρίνιο.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 6' με τον Φαντιγκά, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και στο 85' πέτυχαν υπερπολύτιμο γκολ με τον Καρέλη. Στο 89' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Ντουάρτε του Παναιτωλικού και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μασούρας έστειλε το ματς στην παράταση.

Εκεί, πάλι ο Μασούρας με ένα σουτ στο 115' έστειλε τους Πειραιώτες στα ημιτελικά.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των επαναληπτικών (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα):

Λαμία - Άρης 1-0 (0-0)