Σπάει τα κοντέρ ο Πρίγιοβιτς

Ο Σέρβος φορ του ΠΑΟΚ έφτασε τα 50 γκολ σε μόλις 83 αγώνες

10/12/2018 09:46

Το γκολ του Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με το οποίο ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε την ΑΕΛ σε 1-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ήταν το 50ό του Σέρβου φορ με τη φανέλα του Δικέφαλου.

Για να το πετύχει αυτό ο Πρίγιοβιτς, χρειάστηκε μόλις 83 αγώνες και είναι χαρακτηριστικό πως οι δύο τελευταίοι ποδοσφαιριστές που έφτασαν τα 50 γκολ, οι Δημήτρης Σαλπιγγίδης και Στέφανος Αθανασιάδης, χρειάστηκαν 113 και 136 ματς, αντίστοιχα.

Με το χθεσινό γκολ του, ο Πρίγιοβιτς έφτασε τα 8 στη φετινή Σούπερ Λίγκα και τα 13 στη σεζόν, ενώ τις τελευταίες ώρες έχει προκύψει ενδιαφέρον της αγγλικής Μίντλεσμπρο, με τον ΠΑΟΚ, όμως, να ξεκαθαρίζει πως ο ποδοσφαιριστής δεν πωλείται.