Μπάσκετ: Τεράστιο διπλό του Ηρακλή επί του Μίλωνα στη Ν. Σμύρνη (βίντεο)

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους κυανόλευκους, που θριάμβευσαν με 80-76 στο κλειστό «Κροίσος Πέρσης»

10/02/2024 18:29

Πήρε φόρα ο Ηρακλής και ούτε ο Μίλων των τριών συνεχόμενων νικών κατάφερε να τον σταματήσει. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης νίκησε με 80-76 στο κλειστό «Κροίσος Πέρσης» της Ν. Σμύρνης και με το τρίτο διαδοχικό ροζ φύλλο αγώνα αναρριχήθηκε ακόμη περισσότερο στη βαθμολογία της Elite League του μπάσκετ.

Ο Ηρακλής άφησε πίσω του το κακό πρώτο δεκάλεπτο και με κορυφαίους τους Μαλέσεβιτς και Σοκ «έγραψε» ένα υπέρ του 14-0 στην τρίτη περίοδο, που άλλαξε τον ρου της αναμέτρησης.

Τα δεκάλεπτα: 29-19, 51-47, 58-66, 76-80.

ΜΙΛΩΝ (Καραγιάννης): ΜακΚίσικ 10 (2), Σκορδίλης 21, Μελισσαράτος 2, Παγώνης, Μοτσενίγος 9 (3), Μπαρτ 9, Δομπρογιάννης 5 (1), Ζούμπος 8 (2), Δημάκος 9 (1), Κανονίδης 3 (1).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Αγγέλου): Παπαρέγκας 11 (1), Σοκ 13 (3), Πουλιανίτης 2, Πράπας, Μαλέσεβιτς 18 (2), Σπρίντζιος 2, Κάρι 10 (2), Κώττας 9, Σαρικόπουλος 6, Μαστρογιαννόπουλος 9 (1).