Κύπελλο: Ο σπουδαίος ΠΑΣ έπαιξε στα ίσια (1-1) και τον Ολυμπιακό (βίντεο)

Η εξαιρετική φέτος ομάδα των Ιωαννίνων κοίταξε στα μάτια τον νταμπλούχο και το σκορ του πρώτου ημιτελικού αδικεί την προσπάθειά της

07/04/2021 19:59

Ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν καταλαβαίνει από μεγάλα ονόματα και βαριές φανέλες. Η εξαιρετική φέτος ομάδα των Ιωαννίνων, που στη φάση των «8» απέκλεισε τον Παναθηναϊκό, κοίταξε στα μάτια τον νταμπλούχο Ολυμπιακό και κάνοντας άλλη μία σπουδαία εμφάνιση, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τους ερυθρόλευκους, στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου, στους "Ζωσιμάδες".

Η ρεβάνς στον Πειραιά θα είναι προφανώς δύσκολη και η ομάδα του Μαρτίνς έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στον τελικό, αλλά οι Γιαννιώτες είναι φτιαγμένοι από... σκληρό μέταλλο και ουδείς μπορεί να τους απαγορεύσει να ονειρεύονται.

Ο ΠΑΣ προηγήθηκε με πέναλτι του Εραμούσπε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με πολύ όμορφο ψαλιδάκι του Χασάν στο 73'. Το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο, αφού και οι δύο ομάδες έχασαν κλασικές ευκαιρίες.