Champions League: Ισοπαλία και ανοιχτοί λογαριασμοί για Ρεάλ Μαδρίτης και Τσέλσι (βίντεο)

Χωρίς νικητή (1-1) ολοκληρώθηκε ο πρώτος ημιτελικός, με τους Άγγλους να έχουν ένα μικρό προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού

27/04/2021 23:52

Υπό καταρρακτώδη βροχή διεξήχθη σήμερα ο πρώτος ημιτελικός του Champions League, εκεί όπου Ρεάλ Μαδρίτης και Τσέλσι αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, στην τέταρτη συνάντησή τους στην ιστορία σε επίσημη διοργάνωση, και ανανέωσαν το ραντεβού τους για την επόμενη εβδομάδα, όπου οι Άγγλοι έχουν ένα μικρό προβάδισμα.

Οι δύο ομάδες βρήκαν από ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς να εντυπωσιάσουν, με τον Πούλισικ να ανοίγει μόλις στο 14’ το σκορ και τον Μπενζεμά να απαντάει (1-1) ένα τέταρτο αργότερα, με τον ίδιο να ανεβαίνει στην τέταρτη θέση των σκόρερ του Champions League με 71 γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, αμφότερες οι ομάδες έψαξαν το γκολ, με την Τσέλσι να σπαταλά ένα φάουλ σε εξαιρετικό σημείο στο 78’ και τη Ρεάλ να πιέζει στα τελευταία λεπτά, έχοντας διπλή ατυχία στην εστία της αντιπάλου της με το μακρινό σουτ του Κρος και την  κεφαλιά του Μιλιτάο στα τελευταία λεπτά.

Το βράδυ της Τετάρτης (28/4, 22:00) η Παρί Σεν Ζερμέν υποδέχεται τη Μάντσεστερ Σίτι.

* Οι επαναληπτικοί θα διεξαχθούν στις 4 και 5 Μαΐου.