Βόλεϊ: Στην τετράδα του League Cup προκρίθηκαν ο ΠΑΟΚ και ο Πήγασος (βίντεο)

Ο Δικέφαλος νίκησε δύσκολα με 3-1 τον Άθλο Ορεστιάδας στη Μίκρα, ενώ η ομάδα της Πολίχνης επικράτησε του Μίλωνα εντός έδρας και με το ίδιο σκορ

07/12/2023 19:04

Φωτ. αρχείου

Στο δρόμο για την κατάκτηση του πρώτου League Cup «Νίκος Σαμαράς» στην ιστορία της παραμένει η ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ. Στον νοκ άουτ προημιτελικό, που διεξήχθη στη Μίκρα, ο Δικέφαλος νίκησε με 3-1 σετ τον Άθλο Ορεστιάδας, παρότι αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Μπραμ Βαν Ντεν Ντρις

Οι φιλοξενούμενοι, τους οποίους ο ΠΑΟΚ είχε νικήσει με 3-0 την προηγούμενη Κυριακή (3/12) στην Ορεστιάδα για το πρωτάθλημα, ήταν ανταγωνιστικοί στο δεύτερο σετ και κέρδισαν το τρίτο, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι περισσότερο από το ματς.

Την πρόκριση έχει εξασφαλίσει από τις 15 Νοεμβρίου η Κηφισιά, ενώ στην τετράδα πέρασε και ο Πήγασος Πολίχνης, που επικράτησε εντός έδρας του Μίλωνα με 3-1 και το καρέ θα κλείσει ο νικητής του ντέρμπι Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός.