Βόλεϊ: Νίκη χωρίς αντίκρισμα για τον ΠΑΟΚ (βίντεο)

Ο Δικέφαλος, ενώ έχανε με 2-0 επικράτησε με 3-2 του Παναθηναϊκού, αλλά έχασε την κούπα του League Cup

07/04/2024 19:42

Μπορεί ο ΠΑΟΚ να έκανε μια επική ανατροπή κόντρα στον Παναθηναϊκό, καθώς παρ' ότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 τελικά τον νίκησε με 3-2, ωστόσο, η νίκη αυτή ήταν χωρίς αντίκρισμα, καθώς ο Δικέφαλος είχε χάσει την ευκαιρία να κατακτήσει την κούπα του League Cup από το δεύτερο σετ.

Υπενθυμίζεται ότι στο πρώτο ματς ο Δικέφαλος ηττήθηκε με 3-0 σετ και συνεπώς χρειαζόταν σήμερα νίκη με 3-0 ή 3-1 για να έστελνε τον τελικό σε χρυσό σετ.

Οι Θεσσαλονικείς πάλεψαν τα δύο πρώτα σετ, τα οποία έχασαν και στις λεπτομέρειες, όμως όντας καλύτεροι στα δύο επόμενα ισοφάρισαν με άνεση σε 2-2 και τελικά επικράτησαν με 3-2 στο τάι-μπρέικ.

Τα σετ: 29-27, 25-23, 24-26, 19-25, 11-15.