Βόλεϊ: Ιδανική πρεμιέρα για τον ΠΑΟΚ (βίντεο)

Ο Δικέφαλος έκανε επίδειξη δύναμης κόντρα στον Πήγασο Πολίχνης με 3-0 σετ - Ήττες για Άθλο Ορεστιάδας και Αριστοτέλη Σκύδρας

22/10/2022 22:50

Χωρίς να συναντήσει κανένα απολύτως πρόβλημα, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-0 σετ του Πήγασου Πολίχνης στο τοπικό ντέρμπι της Θεσσαλονίκης και στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος της Volley League.

Ο Δικέφαλος, όντας πιο φορμαρισμένος λόγω και της παρουσίας του στα ευρωπαϊκά ματς, δεν άφησε πολλά περιθώρια στον αντίπαλό του ειδικά στο τρίτο σετ για να διεκδικήσει τη νίκη.

Νωρίτερα, ο Φοίνικας Σύρου έκανε επίδειξη δύναμης με αντίπαλο τον Άθλο Ορεστιάδας, του οποίου επικράτησε με 3-0 σετ, ενώ η Κηφισιά επιβλήθηκε άνετα με το ίδιο σκορ του Αριστοτέλη Σκύδρας στην επάνοδό του στα μεγάλα σαλόνια. Η ομάδα της Πέλλας όπως και στο League Cup αγωνίστηκε χωρίς τους τέσσερις Κουβανούς.

Στα άλλα δύο ματς του Σαββάτου, Κηφισιά και Φοίνικας Σύρου νίκησαν εντός έδρας τον Αριστοτέλη Σκύδρας και τον Άθλο Ορεστιάδας, αντίστοιχα.