Βόλεϊ: Για 4η φορά στον τελικό του Λιγκ Καπ ο ΠΑΟΚ (βίντεο)

Ο Δικέφαλος επιβλήθηκε με 3-0 της Κηφισιάς και θα διεκδικήσει την κούπα κόντρα στον Παναθηναϊκό

28/02/2024 20:32

Για τέταρτη φορά στην ιστορία του ο ΠΑΟΚ θα βρεθεί στον τελικό του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς», αφού επικράτησε σήμερα με 3-0 σετ της Κηφισιάς σε νοκ-άουτ αγώνα στο Ζηρίνειο και τσέκαρε το εισιτήριο της πρόκρισης.

Εκεί θα συναντήσει τον Παναθηναϊκό, που νωρίτερα επικράτησε με 3-1 του Πήγασου Πολίχνης, με τον Δικέφαλο να διεκδικεί την πρώτη του κούπα στη διοργάνωση.

Να σημειωθεί ότι το σημερινό ματς στο Ζηρίνειο ήταν τελείως διαφορετικό από το προ ημερών για το πρωτάθλημα, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν με σχετική ευκολία στη νίκη.