Τσάμπιονς Λιγκ: Στους "16" Τσέλσι και Σεβίλλη (βίντεο)

Νίκησαν με 2-1 τη Ρεν στη Γαλλία και την Κρασνοντάρ στη Ρωσία, αντίστοιχα - Στις καθυστερήσεις τα νικητήρια γκολ των δύο ομάδων

24/11/2020 21:54

Οι πρώτες δύο ομάδες που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ έγιναν γνωστές σήμερα. Πρόκειται για την Τσέλσι και τη Σεβίλλη, που εξασφάλισαν τα δύο εισιτήρια για τους "16" από τον 5ο όμιλο και θα μονομαχήσουν για την πρωτιά, καθώς απομένουν δύο αγωνιστικές.

Η Τσέλσι πέρασε με 2-1 από την έδρα της Ρεν χάρη στα γκολ του Χάντσον-Οντόι στο 22' και του Ζιρού στο 91' (οι Γάλλοι είχαν ισοφαρίσει με τον Γκιρασί στο 85'), ενώ και η Σεβίλλη διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις το 2-1 επί της Κρασνοντάρ στη Ρωσία. Το σκορ άνοιξε για τους Ανδαλουσιάνους ο Ράκιτιτς στο 4', ισοφάρισε ο Βάντερσον στο 56' και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ελ Χαντάντι διαμόρφωσε το 1-2.