Τσάμπιονς Λιγκ: Ο Μπαμπέ "καθάρισε" την Μπαρτσελόνα, 4-1 η μαγική Παρί στο "Καμπ Νόου" (βίντεο)

Με δικό του χατ-τρικ, οι Γάλλοι απέκτησαν σαφές προβάδισμα πρόκρισης - Σημαντικό βήμα έκανε η Λίβερπουλ στη Βουδαπέστη, 2-0 τη Λειψία

16/02/2021 23:55

Σε περίπατο μετέτρεψαν το ματς της ημέρας για τη φάση των "16" του Τσάμπιονς Λιγκ οι ποδοσφαιριστές της Παρί Σεν Ζερμέν, που πέρασαν... αέρας από το "Καμπ Νόου", επικρατώντας με 4-1 της Μπαρτσελόνα.

Οι Καταλανοί προηγήθηκαν με πέναλτι του Μέσι στο 28', ο Μπαπέ απάντησε τέσσερα λεπτά αργότερα (1-1), αλλά ένα μαγικό 15λεπτο των Γάλλων στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για να τους δώσει τη νίκη. Το τελικό σκορ "έγραψε" ο Μπαμπέ, που πέτυχε συνολικά τρία γκολ στο παιχνίδι.

Στο άλλο ματς της ημέρας, που διεξήχθη στη Βουδαπέστη, η Λίβερπουλ χάρη σε δύο γκολ που πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο, εκμεταλλευόμενη ισάριθμα λάθη του αντιπάλου της, πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στη Λειψία και έκανε σημαντικό βήμα.