Τελικός κυπέλλου: Το γκολ του Παναθηναϊκού με πέναλτι και η διακοπή του ματς (βίντεο)

Ο Λαόθ διέταξε τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να αποσυρθούν στα αποδυτήρια, μετά το μάρμαρο που δέχτηκε ο Αϊτόρ από την κερκίδα των οπαδών του ΠΑΟΚ

21/05/2022 21:25

Ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0 του ΠΑΟΚ στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αϊτόρ στο 34ο λεπτό, ωστόσο, υπάρχει προσωρινή διακοπή του ματς, καθώς ο διαιτητής της αναμέτρησης, Ματέο Λαόθ, έστειλε τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στα αποδυτήρια.

Αιτία υπήρξε το μάρμαρο το οποίο πέταξαν οπαδοί του Δικέφαλου κατά τη διάρκεια του πανηγυρισμού του σκόρερ των πράσινων, με αποτέλεσμα αυτός να τραυματιστεί.

Μάλιστα, ο Ισπανός διαιτητής στη συνέχεια περισυνέλλεξε το μάρμαρο που πετάχτηκε από την κερκίδα του ΠΑΟΚ και το έδειχνε επιδεικτικά, μην πιστεύοντας στα μάτια του.