Super League: Διπλό στη Λάρισα ο Παναθηναϊκός, ανακοίνωση κατά του... ΠΑΟΚ από την ΑΕΛ

Με δύο εύστοχα κι ένα άστοχο πέναλτι οι πράσινοι νίκησαν με 2-0 τους "βυσσινί"

25/01/2020 21:24

Νίκη που τον εδραιώνει στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας πήρε ο Παναθηναϊκός, που πέρασε με 2-0 από τη Λάρισα στο εναρκτήριο ματς της 21ης αγωνιστικής της Super League.

Το σκορ άνοιξε με πέναλτι στο 24’ ο Χατζηγιοβάνης, που μάλιστα τρία λεπτά αργότερα εκτέλεσε νέο πέναλτι α λα Πανένκα, αλλά νικήθηκε από τον Κρίστινσον. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπουζούκης εκτέλεσε το τρίτο πέναλτι του Παναθηναϊκού και ευστόχησε για το 0-2.

Κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης η ΑΕΛ εξέδωσε ανακοίνωση εμπλέκοντας στα του ματς και τον ΠΑΟΚ: "Τι χειρουργείο είναι αυτό Θεέ μου από Βρέσκα και Σιδηρόπουλο; Η συμμαχία ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκού αποδίδει καρπούς! Πόσο μίκρυνε ο Παναθηναϊκός...".