Super League 2: Συντριβή του Απόλλωνα και σοβαρός τραυματισμός φιλάθλου στην Καλαμαριά

Οι "ροσονέρι", που ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς, έχασαν με 4-0 από τα Χανιά - Ένταση στις κερκίδες, ένα άτομο διακομίστηκε στο νοσοκομείο

29/09/2019 17:56

Δύσκολη χρονιά περιμένει τον Απόλλωνα Πόντου στη Super League 2. Η ομάδα της Καλαμαριάς όχι μόνο ξεκινάει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς λόγω της γνωστής υπόθεσης με την πλαστή ενημερότητα, αλλά γνώρισε και εντός έδρας βαριά ήττα με 4-0 από τα Χανιά.

Οι γηπεδούχοι, που δεν συμπλήρωσαν καν 18άδα, δέχτηκαν τέσσερα γκολ μέσα σε 23 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο (51’ Πάνος, 58’ Λεοζίνιο, 60’, 68’ Κουσκουνάς) «ακυρώνοντας» έτσι την καλή τους εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο.

Σημειωτέον, ότι στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ξύλο στις κερκίδες, με αποτέλεσμα τον σοβαρό τραυματισμό ενός φιλάθλου, που έπεσε στο κενό και μεταφέρθηκε αιμόφυρτος και σε κρίσιμη κατάσταση στο νοσοκομείο.