Super League 2: Παρωδία το ματς της Κηφισιάς με τον Ηρόδοτο - Σαν τις... μύγες έπεφταν οι ποδοσφαιριστές

Ο αγώνας διεκόπη στο 45', αφού οι φιλοξενούμενοι... ξέμειναν από ποδοσφαιριστές - Ματαιώθηκε ο αγώνας μεταξύ ΠΑΟ Ρουφ και Επισκοπής

04/01/2023 15:53

Το 2023 μπήκε για το πρωτάθλημα της Super League 2 όπως του αξίζει: με μία διακοπή για διακωμώδηση αθλήματος και με μία ματαίωση.

Η αναμέτρηση της Κηφισιάς με τον Ηρόδοτο διήρκεσε μόλις 45 λεπτά, αφού ο ένας μετά τον άλλο οι ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων άρχισαν να πέφτουν κάτω και να δηλώνουν αδυναμία να συνεχίσουν.

Έτσι, με δεδομένο ότι η κρητική ομάδα είχε μόλις 11 παίκτες στη διάθεσή της, η Λαρισαία διαιτητής Ανδρομάχη Τσιοφλίκη αποφάσισε τη διακοπή του ματς, στο οποίο η Κηφισιά προηγείτο με 2-0.

Στη Ριζούπολη παίχτηκαν και 45 λεπτά ποδοσφαίρου, σε αντίθεση με την αναμέτρηση μεταξύ ΠΑΟ Ρουφ και Επισκοπής, που δεν ξεκίνησε ποτέ. Ο λόγος είναι ότι το πρωί ανακλήθηκαν τα δελτία όλων των ποδοσφαιριστών των φιλοξενούμενων εξαιτίας οφειλής προς την ΕΠΟ.