Σούπερ Λίγκα: «Περίπατος» του Ολυμπιακού κόντρα στη Λαμία (videos)

Οι ερυθρόλευκοι νίκησαν εύκολα με 3-0 την ομάδα του Μάκη Χάβου και είναι ξανά δεύτεροι καθώς ο Ατρόμητος ηττήθηκε 1-0 από τον Παναθηναϊκό

16/12/2018 21:23

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας επέστρεψε ο Ολυμπιακός. Με ανεβασμένο ηθικό μετά τον θρίαμβο επί της Μίλαν, οι ερυθρόλευκοι νίκησαν 3-0 τη Λαμία στο Γ. Καραϊσκάκης, με γκολ των Γκερέρο, Φετφατζίδη, Ελαμπντελαουί και προσπέρασαν τον Ατρόμητο, που ηττήθηκε 1-0 από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ. Οι πράσινοι επικράτησαν με τέρμα του Μακέντα, ενώ ο Διούδης απέκρουσε πέναλτι του Κουλούρη. Η ομάδα του Περιστερίου είχε και δύο δοκάρια με τον Γιαννούλη (20') και τον Μπουσούλαζιτς στις καθυστερήσεις.

Σε ένα κακό ποιοτικά ματς, η ΑΕΚ δεν κατάφερε να συνεχίσει το σερί νικών της και "κόλλησε" στο 0-0 στη Λάρισα σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο, με τους Θεσσαλούς, μάλιστα, να έχουν και δοκάρι αλλά και μια μεγάλη ευκαιρία στο 93' να κλέψουν τη νίκη.

Σεφτέ στις νίκες έκανε ο Απόλλων Σμύρνης στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς κατέβαλε την αντίσταση της Ξάνθης με 1-0 στη Ριζούπολη και έφτασε τους 5 βαθμούς.