Πρωταθλήτρια ΕΠΣΜ η ομάδα Κ14 του Άρη, νίκησε τον ΠΑΟΚ στον τελικό

Οι κιτρινόμαυροι επικράτησαν με 3-2 του Δικέφαλου και πήραν τον τίτλο - Επόμενη πρόκληση η κατάκτηση του Super Cup

07/05/2023 16:19

Η ομάδα Κ14 της ακαδημίας ποδοσφαίρου του Άρη κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή στο πρωτάθλημα ειδικής κατηγορίας της ΕΠΣΜ, κερδίζοντας με 3-2 τον ΠΑΟΚ στον τελικό.

Το σύνολο του Λεωνίδα Αρσενίδη κατέκτησε τη δεύτερη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και πριν από τον χθεσινό (6/5) τελικό είχε κερδίσει τον Αίολο με 3-2 σε νοκ άουτ αγώνα.

Αυτή ήταν η τέταρτη φετινή νίκη του Άρη επί του ΠΑΟΚ, μετά τις τρεις στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Να σημειωθεί ότι ιι υποχρεώσεις του Άρη συνεχίζονται, αφού την επόμενη εβδομάδα θα διεκδικήσει ακόμα έναν τίτλο, αυτόν του Super Cup.