Παγκόσμιο πρωτάθλημα κωπηλασίας: Μακριά από τον καλό του εαυτό και τα μετάλλια ο Ντούσκος (βίντεο)

Ο Έλληνας Ολυμπιονίκης έμεινε στην 6η θέση στον τελικό του σκιφ

25/09/2022 16:05

Ο χρόνος του Στέφανου Ντούσκου στον ημιτελικό του σκιφ (06.51.54), στο παγκόσμιο πρωτάθλημα κωπηλασίας στην Τσεχία, θα του έδινε πιθανότητες για μετάλλιο στο σημερινό τελικό, όμως ο "χρυσός" Ολυμπιονίκης του Τόκιο δεν τα κατάφερε.

Ο Γιαννιώτης κωπηλάτης έμεινε μακριά από τον καλό του αυτό και τερμάτισε στην 6η και τελευταία θέση με χρόνο 07.10.64, αφού από την αρχή της κούρσας έμεινε πολύ πίσω και στο τέλος έδειχνε να εγκαταλείπει τη μάχη.

Παγκόσμιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Γερμανός Όλιβερ Τσάιντλερ με χρόνο 06.48.67, με δεύτερο  τον Ολλανδό Μέλβιν Τβέλααρ με 06.50.12 και τρίτο τον Βρετανό Τόμας Γκριμ με 06.51.44.