Ουγγαρία - Γαλλία 1-1: Καμπανάκι για το φαβορί (βίντεο)

Οι Μαγυάροι τρόμαξαν τους "τρικολόρ" και το αποτέλεσμα διαμορφώνει νέα δεδομένα στον 6ο όμιλο

19/06/2021 18:07

Η Ουγγαρία αμύνθηκε αποτελεσματικά απέναντι στη Γαλλία, άντεξε στην πίεση των τελευταίων 20 λεπτών και απέσπασε πολύτιμη ισοπαλία με 1-1 στην "Πούσκας Αρένα" της Βουδαπέστης.

Η ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάν έχασε κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Φιόλα στις καθυστερήσεις, με τον Γκριεζμάν να ισοφαρίζει στο 66'. Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε και η Γαλλία θα πρέπει να πάρει αποτέλεσμα από την Πορτογαλία, για να εξασφαλίσει την πρωτιά στον 6ο όμιλο, ενώ οι Ούγγροι θα περάσουν στους "16" μόνο αν νικήσουν τους Γερμανούς.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ: Γκουλάτσι, Άνταμ Σάλαϊ (26' Νίκολιτς), Φιόλα, Ορμπάν, Νέγκο, Ναγκί, Ατίλα Σάλαϊ, Σάφερ (75' Τσέρι), Κλάινχαϊσχερ (84' Λόβρεντσιτς), Ρόλαντ Σάλαϊ, Μπότκα.

ΓΑΛΛΙΑ: Λιορίς, Παβάρ, Κιμπεμπέ, Βαράν, Ντιν, Πογκμπά (76' Τολισό), Καντέ, Ραμπιό (57' Ντεμπελέ, 87' Λεμάρ), Γκριεζμάν, Μπαπέ, Μπενζεμά (76' Ζιρού).