ΝΒΑ: «Τριπλός» και... άχαστος ο Αντετοκούνμπο (βίντεο)

Ο Γιάννης δεν έλεγε με τίποτα να αστοχήσει, σημείωσε triple-double και οδήγησε τους Μιλγουόκι Μπακς στην εντός έδρας νίκη επί των Τορόντο Ράπτορς με 118-111

20/03/2023 10:43

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει triple double χωρίς να χάσει σουτ, οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν εντός έδρας των Τορόντο Ράπτορς με 118-111 και έκαναν ακόμη ένα βήμα προς την κατάληψη του καλύτερου ρεκόρ της κανονικής περιόδου. Τα «ελάφια» ανέβηκαν στο 51-20, με τους Φιλαδέλφεια Σίξερς και τους Μπόστον Σέλτικς να ακολουθούν με ρεκόρ 48-22 και 49-23, αντίστοιχα.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 22 πόντους (8/8 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 3/7 βολές), 13 ριμπάουντ, 10 ασίστ, δύο μπλοκ και τρία λάθη σε 36 λεπτά συμμετοχής. Εξαιρετικός ήταν για ακόμη ένα ματς ο Μπρουκ Λόπεζ με 26 πόντους, εκ των οποίων οι 17 στην 4η περίοδο, ενώ 20 πρόσθεσε ο Κρις Μίντλετον.

Επόμενος αντίπαλος των Μπακς είναι οι Σαν Αντόνιο Σπερς, τα ξημερώματα της Πέμπτης (23/3 στις 02:00) στο Μιλγουόκι.