ΝΒΑ: Ο Αντετοκούνμπο έδειξε στον Ντόντσιτς ποιος είναι το αφεντικό (βίντεο)

Ο Γιάννης «χτύπησε» 30άρα και οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν τους Ντάλας Μάβερικς με 124-115

28/11/2022 09:40

Εντυπωσιακός ήταν για ακόμη ένα ματς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και οι Μπακς κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των Μάβερικς με 124-115.

Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική νίκη για το Μιλγουόκι, που βελτίωσε το ρεκόρ του σε 14-5 (11-2 εντός έδρας) ενώ αντίθετα το Ντάλας μετρά τέσσερις σερί ήττες και βρίσκεται στο 9-10.

Ο Γιάννης είχε 30 πόντους (11/17 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 8/10 βολές), 11 ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ, ένα κλέψιμο και τρία λάθη σε 30 λεπτά συμμετοχής.

Εξαιρετικός ήταν και ο Γκρέισον Άλεν, ο οποίος έκανε ρεκόρ για φέτος με τους 25 πόντους που σημείωσε, ενώ είχε και 7/8 τρίποντα.

Για τους φιλοξενούμενους, ο Λούκα Ντόντσιτς είχε 27 πόντους (12 ασίστ), ενώ 22 πόντους είχε ο Σπένσερ Ντίνγουϊντι και 21 ο Κρίστιαν Γουντ.

Επόμενος αντίπαλος των Μπακς θα είναι οι Νιου Γιορκ Νικς, τα ξημερώματα της Πέμπτης (1/12) στο Μάντισον Σκουέρ Γκάρντεν.