Ντεμπούτο με γκολ ο Χάαλαντ στη νίκη της Μάντσεστερ Σίτι επί της Μπάγερν (βίντεο)

Στο 12ο λεπτό ο Νορβηγός διαμόρφωσε το τελικό 1-0

24/07/2022 09:55

Δώδεκα λεπτά χρειάστηκε ο Έρλινγκ Χάαλαντ για να σημειώσει το πρώτο του γκολ στο ντεμπούτο του με τη Μάντσεστερ Σίτι.

Τα κατάφερε στη φιλική νίκη (1-0) επί της Μπάγερν στο «Lambeau Field», ένα παιχνίδι που έγινε υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες.

Μάλιστα αυτή ήταν η αιτία για την καθυστέρηση έναρξης του αγώνα για 15 λεπτά αλλά και μία διακοπή κατά τη διάρκειά του, με συνέπεια οι δύο ομάδες να αποφασίσουν να παίξουν δύο 40λεπτα.

Ο Νορβηγός διεθνής επιθετικός άνοιξε λογαριασμό τερμάτων όταν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή στο 12ο λεπτό μετά από γύρισμα του Τζακ Γκρίλις από τα αριστερά.