Μπάσκετ: Η πρώτη ανατροπή της χρονιάς από τον ΠΑΟΚ

Με αντεπίθεση στο τέλος ο Δικέφαλος νίκησε με 88-82 τον Ιωνικό Νίκαιας στην Πυλαία

18/09/2019 18:53

Ο ΠΑΟΚ έκανε επίδειξη χαρακτήρα στον δεύτερο και τελευταίο αγώνα του στο πλαίσιο του 29ου τουρνουά "Μαυροσκούφεια", αφού αντέδρασε στο φινάλε και πήρε τη νίκη με 88-82 επί του νεοφώτιστου Ιωνικού Νίκαιας στην Πυλαία.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 79-73 στο 34', όμως η ομάδα του Κώστα Φλεβαράκη με επιμέρους σκορ 15-3 στα τελευταία έξι λεπτά κέρδισε τον αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 21-23, 40-42, 65-69, 88-82.

ΠΑΟΚ (Φλεβαράκης): Λιούις 10, Σμιθ 8 (2), Σχίζας 7, Τσόχλας 3 (1), Χατζηνικόλας, Μαργαρίτης 18( 1) , Μπεστ 15 (4), Καραμανώλης, Ουίγκινς 14 (1), Εγκεκέζε 6 (2), Σαρικόπουλος 3, Νόουλς 4.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Κουφός): Τζόουνς 17 (4), Τοπάλι, Στιθ 15 (3), Χατζηκυριάκος 3 (1), Αντρονικασβίλι, Λόρενς 6 (1), Μπαρτ 14 (4), Σάφτενααρ 4, Κώττας 2, Δημάκος 7(1), Χαραλαμπόπουλος 14 (2).