Μπάσκετ: Διακοπή στο ματς Άρης - Λαύριο, επειδή οπαδός έφτυσε τη διαιτητή Τσαρούχα (βίντεο)

Ο αγώνας στο Αλεξάνδρειο συνεχίστηκε μετά από δέκα λεπτά

04/12/2022 16:41

Ένταση επικράτησε στο «Nick Galis Hall» κατά τη διάρκεια του αγώνα Άρης - Λαύριο για την 8η αγωνιστική της Basket League.

Κατά τη διάρκεια της δεύτερης περιόδου και συγκεκριμένα 6:41 πριν τη λήξη της, με το σκορ στο 31-26,η πρώτη διαιτητής Βάσω Τσαρούχα διέκοψε το ματς αναφέροντας ότι οπαδός του Άρη την έφτυσε στο χέρι.

Η Τσαρούχα μαζί με τους άλλους δύο διαιτητές αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια και επέστρεψαν μετά από δέκα λεπτά. Το ματς ξεκίνησε ξανά, αλλά θα διακοπεί οριστικά αν ξανασυμβεί το παραμικρό.