Μπάσκετ: Από ήττα σε ήττα ο Ηρακλής (βίντεο)

Στο ντεμπούτο του Στέργιου Κουφού στον πάγκο οι κυανόλευκοι έχασαν με 88-65 από τη Μόρναρ Μπαρ στο Μαυροβούνιο για την 3η αγωνιστική του FIBA Europe Cup

27/10/2021 21:53

Ήττα που πιθανότατα του στερεί τις ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση του FIBA Europe Cup γνώρισε στο Μαυροβούνιο ο Ηρακλής. Με τον Στέργιο Κουφό να κάθεται για πρώτη φορά στον πάγκο, οι κυανόλευκοι έχασαν με 88-65 από τη Μόρναρ Μπαρ και μετρούν τρεις ήττες σε ισάριθμους αγώνες.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης παρέμεινε στο ματς μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στη συνέχεια έχασε τον ρυθμό της στην επίθεση, συνέχισε να είναι αναποτελεσματικήί στην άμυνα και η Μόρναρ Μπαρ αύξησε την υπέρ της διαφορά.

Τα δεκάλεπτα: 25-24, 47-37, 69-52, 88-65.

ΜΟΡΝΑΡ ΜΠΑΡ (Παβίτσεβιτς): Λιούις 10 (1), Μίτσοβιτς 13 (2), Ντέιβις 15 (1), Γέρεμιτς 9 (3), Ζιβάνοβιτς, Σέχοβιτς, Γκόρντιτς 16 (2), Ρακότσεβιτς 6, Λάζιτς 8 (1), Μάρλιουκιτς, Μίκοβιτς 2, Μόσλεϊ 9.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κουφός): Γούλριτζ 6, Φίλλιος 6 (1), Αγραβάνης 9 (1), Ντάνιελς 5 (1), Τέιλορ 2, Χαριτόπουλος 2, Κουζέλογλου 11 (2), Ντάγκλας 16 (4), Παπαδάκης 2, Λιντς 6.