Μπάσκετ: Ανώμαλη προσγείωση για τον Ηρακλή

Το Περιστέρι πέρασε με 76-69 από το Ιβανώφειο και έβαλε σε περιπέτειες τους κυανόλευκους

04/01/2020 17:43

Η επιθετική δυστοκία στο δεύτερο ημίχρονο στοίχισε ακριβά στον Ηρακλή, που έχασε με 76-69 από το Περιστέρι στο Ιβανώφειο για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ και κινδυνεύει να μπει σε… μπελάδες.

Οι κυανόλευκοι ξεκίνησαν δυνατά το ματς και με αιχμή του δόρατος τον Καββαδά απέκτησαν μικρή διαφορά, την οποία προστάτευσαν μέχρι και τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Ωστόσο, από την τρίτη περίοδο και μετά το Περιστέρι έσφιξε την άμυνά του και σε συνδυασμό με τα σοβαρά λάθη του Ηρακλή στην επίθεση και κάποια σπουδαία σουτ των Χάτσερ και Γκρέι «απέδρασε» με το διπλό από το Ιβανώφειο.

Τα δεκάλεπτα: 18-18, 38-32, 47-51, 69-76.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καστρίτης): Τέπιτς 6 (2), Καββαδάς 11, Σούλερ 12 (2), Ντέιβις 10 (1), Χάνλαν 15, Μανωλόπουλος, Οκερέαφορ 5 (1), Ζάρας 5 (1), Καλαϊτζίδης, Γεωργαλάς, Γκάρετ 5.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπανικολόπουλος): Αγραβάνης, Μορέιρα 17, Καράμπελας 3 (1), Βασιλόπουλος 6 (1), Γκρέι 22 (4), Κάζινς, Μπλέικ, Σαλούστρος 3, Γόντικας 3, Χάτσερ 13 (2), Κίνγκσλι 9 (1).