Κύπελλο: Ο Παναιτωλικός στο δρόμο του Άρη στα ημιτελικά (βίντεο)

Ιστορική πρόκριση για τους Αγρινιώτες, που νίκησαν με 3-1 τον ΟΦΗ και συνδυαστικά με το υπέρ τους 2-1 από το πρώτο ματς, εξασφάλισαν θέση στην τετράδα

31/01/2024 18:55

Ο Παναιτωλικός θα είναι ο αντίπαλος του Άρη στα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας, αφού οι Αγρινιώτες νίκησαν σήμερα με 3-1 τον ΟΦΗ και σε συνδυασμό με το υπέρ τους 2-1 από το πρώτο ματς στο Ηράκλειο (συνολικό σκορ 5-2) «σφράγισαν» το εισιτήριο για την τετράδα της διοργάνωσης. Πρόκειται για μια ιστορική πρόκριση για την ομάδα της Αιτωλοακαρνανίας, αφού για πρώτη φορά στην ιστορία της θα βρεθεί στα ημιτελικά του κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι, που απώλεσαν πολλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, πέτυχαν από ένα γκολ στο κάθε ημίχρονο, ενώ ο Πέρεθ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στις καθυστερήσεις του αγώνα, ενώ νωρίτερα οι Κρητικοί είχαν μειώσει προσωρινά σε 2-1.