Κύπελλο: Ο Ατρόμητος «τιμώρησε» τον άστοχο Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο (βίντεο)

Οι Περιστεριώτες επικράτησαν με 2-1 και απέκτησαν προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του θεσμού

24/01/2024 23:03

Μία σπουδαία νίκη με 2-1 μετά από ανατροπή πήρε ο Ατρόμητος στη Λεωφόρο, αποκτώντας προβάδισμα έναντι του Παναθηναϊκού για την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας.

Οι πράσινοι, αν και άνοιξαν πρώτοι το σκορ με τον Αϊτόρ, εντούτοις, είδαν τους Περιστεριώτες να τους βάζουν δύο γκολ και να πηγαίνουν αυτοί στα αποδυτήρια, έχοντας προβάδισμα στο σκορ με 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός πίεσε για την ανατροπή με τους Αϊτόρ και Μπερνάρ, ενώ ο Ιωαννίδης εκτέλεσε πέναλτι στο 90’, με τον Τσιντώντα να μην πέφτει και να διώχνει τη μπάλα με τα ακροδάχτυλά του.

Επόμενη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων την ερχόμενη Τετάρτη (31/1) στις 19:00 στο Περιστέρι.