Κύπελλο: «Καπάρωσε» την πρόκριση ο ΟΦΗ (βίντεο)

Οι Κρητικοί νίκησαν 3-1 την Κηφισιά και βρίσκονται πολύ κοντά στη συμμετοχή τους στα προημτελικά - Ισόπαλο 1-1 το ματς της ΑΕΛ με τον Ατρόμητο

06/12/2023 19:32

Με το ένα πόδι στα προημιτελικά του Κυπέλλου βρίσκεται ο ΟΦΗ. Οι Κρητικοί νίκησαν 3-1 την Κηφισιά στο «Γεντί Κουλέ» επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί και απέκτησαν πολύ μεγάλο προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς. Τα γκολ του ΟΦΗ σημείωσαν οι Τοράλ (2) και Λουίς Φελίπε, ενώ για λογαριασμό των φιλοξενούμενων, που είχαν ισοφαρίσει σε 1-1, σκόραρε ο Αντερέγκεν. Η Κηφισιά έχασε πέναλτι με τον Τετέι λίγο πριν το τέλος του ματς. Σημειώνεται πως και οι δύο ομάδες είχαν στον πάγκο τους υπηρεσιακούς τεχνικούς, καθώς ήδη είχαν αποχωρήσει οι Νταμπράουσκας και Αναστασίου.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η ΑΕΛ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Ατρόμητο στη Λάρισα και η πρόκριση θα κριθεί στη ρεβάνς του Περιστερίου. Το παιχνίδι είχε δραματικό φινάλε αφού οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Όγκμποε στο 80' και οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Γιουμπιτάνα στο πέντο λεπτό των καθυστερήσεων.