Ηρακλής: Ήχησε καμπανάκι στο Βόλο

Φιλική ήττα των κυανόλευκων με 1-0 από τον Ολυμπιακό

01/09/2018 21:32

Όσο είναι νωρίς ακόμη, ο Ηρακλής καλείται να διορθώσει πολλά κακώς κείμενα, όπως αυτά ξεδιπλώθηκαν στον αγωνιστικό χώρο και τη φιλική ήττα με 1-0 από τον Ολυμπιακό Βόλου στο Πανθεσσαλικό.
Ο Σπύρος Μπαξεβάνος, που δεν είχε στη διάθεσή του τους δύο δεξιούς μπακ Καζναφέρη και Κουτρομάνο, είδε την ομάδα του να είναι παντελώς ασύνδετη στο πρώτο ημίχρονο και να δέχεται γκολ στο 24’ μετά από σουτ του Σαχινίδη.
Η εικόνα των φιλοξενούμενων ήταν σαφώς βελτιωμένη στο δεύτερο μέρος, αλλά παρά τις ευκαιρίες, το γκολ της ισοφάρισης δεν ήλθε ποτέ.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Αμπάρης, Παναγιωτούδης, Κανακούδης (46' Χιντζίδης), Κουκόλης (46' Μουμίν), Ζιαμπάρης (46' Κούσας), Στάμου (46' Γιαννίτσης), Παπαδόπουλος (46' Τάι), Χασομέρης (46' Πασάς), Πτηνόπουλος (32' Γεωργίου, 61' Ντούνης), Ρόβας (46' Περόνε), Καλτσάς (32' Κωστούλας, 61' Μενδρινός).