ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Γιουρόπα Λιγκ: Μόλντε ή Τσουκαρίτσκι για τον Άρη μετά την ΑΕΛ Λεμεσού

Εφόσον οι κιτρινόμαυροι αποκλείσουν τους Κύπριους, θα κληθούν να αντιμετωπίσουν είτε τους Νορβηγούς, είτε τους Σέρβους

 22/07/2019 15:20

Γιουρόπα Λιγκ: Μόλντε ή Τσουκαρίτσκι για τον Άρη μετά την ΑΕΛ Λεμεσού

Την Πέμπτη ο Άρης ρίχνεται στη μάχη του Β’ προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ αντιμετωπίζοντας την ΑΕΛ Λεμεσού στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Εφόσον στη ρεβάνς της Κύπρου την επόμενη εβδομάδα επιβεβαιωθεί η πρόκριση στο Γ’ προκριματικό γύρο, εκεί η ομάδα της Θεσσαλονίκης θα αντιμετωπίσει μία εκ των Μόλντε (Νορβηγία) και Τσουκαρίτσκι (Σερβία).

Το πρώτο ματς διεξάγεται στις 8 Αυγούστου στη Νορβηγία ή τη Σερβία και η ρεβάνς (καλώς εχόντων των πραγμάτων) στη Θεσσαλονίκη στις 15 του ίδιου μήνα.

Από κει και πέρα, αν ο Ολυμπιακός αποκλειστεί από την Βικτόρια Πλζεν, αποχωρεί από το Τσάμπιονς Λιγκ και αντιμετωπίζει στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ τη βελγική Αντβέρπ, με το πρώτο ματς εκτός έδρας και το δεύτερο εντός.

Η ΑΕΚ, από την πλευρά της, κληρώθηκε με τον νικητή του ζευγαριού Χόνβεντ – Κραϊόβα και θα κληθεί να δώσει τον επαναληπτικό στην Αθήνα, ενώ αν ο Ατρόμητος ξεπεράσει το εμπόδιο της Ντουνάισκα, θα παίξει με Λέγκια Βαρσοβίας ή Κουόπιο και επίσης θα δώσει τη ρεβάνς στην έδρα του.

Όλα τα ζευγάρια:

Γκρουπ πρωταθλητών

ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) ή Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο) - HB Τόρσαβν (Νησιά Φερόε) ή Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) ή Κλουζ (Ρουμανία) - Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο) ή Σούντουβα (Λιθουανία)

Αραράτ (Αρμενία) ή Λίκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) - Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) ή Σαμπουρτάλο (Γεωργία)

Πιάστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) ή Ρίγα (Λετονία) - Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) ή Ελσίνκι (Φινλανδία)

Βαλούρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) ή Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) - Κοπεγχάγη (Δανία) ή Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)

Σαράγεβο (Βοσνία)* - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία) ή Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)

Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) ή Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) - Σέλτικ (Σκοτία) ή Νόμε Κάλιου (Εσθονία)

Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) ή Αστάνα (Καζακστάν) - Βαλέτα (Μάλτα) ή Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)

Παρτιζάνι (Αλβανία) ή Σερίφ Τιράσπολ (Μολδαβία) - Μάριμπορ (Σλοβενία) ή ΑΪΚ (Σουηδία)

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία) ή Φερονικέλι (Κόσοβο) - Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν) ή Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

(*) Ο ηττημένος του ζευγαριού Σαράγεβο - Σέλτικ για τον Α’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ προκρίθηκε χωρίς αγώνα στον τρίτο προκριματικό γύρο

Βασικό γκρουπ

Νόρκεπινγκ (Σουηδία) ή Λιεπάγια (Λετονία) - Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) ή Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

Τορίνο (Ιταλία) ή Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) - Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) ή Έσμπιεργκ (Δανία)

Αντβέρπ (Βέλγιο) - Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) ή Ολυμπιακός

Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) - Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) ή Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Φέγενορντ (Ολλανδία) - Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) ή Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)

Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία) ή Μπρόντμπι (Δανία) - Μπράγκα (Πορτογαλία)

Μόλντε (Νορβηγία) ή Τσουκαρίτσκι (Σερβία) - Άρης ή ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος)

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) ή Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) - Στρασμπούρ (Γαλλία) ή Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)

Τουν (Ελβετία) - Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία)

Αλασκέρτ (Αρμενία) ή Στεάουα (Ρουμανία) - Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) ή Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν)

Πιούνικ (Αρμενία) ή Γιάμπλονετς (Τσεχία) - Γουλβς (Αγγλία) ή Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)

Μίντιλαντ (Δανία) - Ρέιντζερς (Σκοτία) ή Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)

Μαριουπόλ (Ουκρανία) - Αλκμάαρ (Ολλανδία) ή Χάκεν (Σουηδία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) ή Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) - Γάνδη (Βέλγιο) ή Βιτορούλ (Ρουμανία)

Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) ή Κουόπιο (Φινλανδία) - Ντουνάιτσκα Στρέντα (Σλοβακία) ή Ατρόμητος

Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) ή Στουρμ Γκρατς (Αυστρία) - Αϊντχόφεν (Ολλανδία) ή Βασιλεία (Ελβετία)

Ριέκα (Κροατία) - Τσιχούρα Σατσχέρε (Γεωργία) ή Αμπερντίν (Σκoτία)

Βέντσπιλς (Λετονία) ή Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) - Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) ή Γκιμαράες (Πορτογαλία)

Φεχέρβαρ (Ουγγαρία) ή Βαντούζ (Λιχτενστάιν) - Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) ή Αιντραχτ Φρανκφούρτης (Γερμανία)

Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία) ή Παρτιζάν (Σερβία) - Μαλατιασπόρ (Τουρκία) ή Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)

Ντομζάλε (Σλοβενία) ή Μάλμε (Σουηδία) - Ουτρέχτη (Ολλανδία) ή Ζρίνσκι (Βοσνία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) ή Όσιγεκ (Κροατία) - Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) ή Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)

Άρσεναλ Τούλα (Ρωσία) ή Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Μπνέι Γέχουντα (Ισραήλ)

Λουκέρνη (Ελβετία) ή Κλάκσβικ (Νήσοι Φερόες) - Εσπανιόλ (Ισπανία) ή Στιάρναν (Ισλανδία)

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) - Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) ή Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία) - ΑΕΚ

Την Πέμπτη ο Άρης ρίχνεται στη μάχη του Β’ προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ αντιμετωπίζοντας την ΑΕΛ Λεμεσού στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Εφόσον στη ρεβάνς της Κύπρου την επόμενη εβδομάδα επιβεβαιωθεί η πρόκριση στο Γ’ προκριματικό γύρο, εκεί η ομάδα της Θεσσαλονίκης θα αντιμετωπίσει μία εκ των Μόλντε (Νορβηγία) και Τσουκαρίτσκι (Σερβία).

Το πρώτο ματς διεξάγεται στις 8 Αυγούστου στη Νορβηγία ή τη Σερβία και η ρεβάνς (καλώς εχόντων των πραγμάτων) στη Θεσσαλονίκη στις 15 του ίδιου μήνα.

Από κει και πέρα, αν ο Ολυμπιακός αποκλειστεί από την Βικτόρια Πλζεν, αποχωρεί από το Τσάμπιονς Λιγκ και αντιμετωπίζει στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ τη βελγική Αντβέρπ, με το πρώτο ματς εκτός έδρας και το δεύτερο εντός.

Η ΑΕΚ, από την πλευρά της, κληρώθηκε με τον νικητή του ζευγαριού Χόνβεντ – Κραϊόβα και θα κληθεί να δώσει τον επαναληπτικό στην Αθήνα, ενώ αν ο Ατρόμητος ξεπεράσει το εμπόδιο της Ντουνάισκα, θα παίξει με Λέγκια Βαρσοβίας ή Κουόπιο και επίσης θα δώσει τη ρεβάνς στην έδρα του.

Όλα τα ζευγάρια:

Γκρουπ πρωταθλητών

ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) ή Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο) - HB Τόρσαβν (Νησιά Φερόε) ή Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) ή Κλουζ (Ρουμανία) - Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο) ή Σούντουβα (Λιθουανία)

Αραράτ (Αρμενία) ή Λίκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) - Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) ή Σαμπουρτάλο (Γεωργία)

Πιάστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) ή Ρίγα (Λετονία) - Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) ή Ελσίνκι (Φινλανδία)

Βαλούρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) ή Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) - Κοπεγχάγη (Δανία) ή Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)

Σαράγεβο (Βοσνία)* - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία) ή Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)

Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) ή Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) - Σέλτικ (Σκοτία) ή Νόμε Κάλιου (Εσθονία)

Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) ή Αστάνα (Καζακστάν) - Βαλέτα (Μάλτα) ή Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)

Παρτιζάνι (Αλβανία) ή Σερίφ Τιράσπολ (Μολδαβία) - Μάριμπορ (Σλοβενία) ή ΑΪΚ (Σουηδία)

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία) ή Φερονικέλι (Κόσοβο) - Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν) ή Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

(*) Ο ηττημένος του ζευγαριού Σαράγεβο - Σέλτικ για τον Α’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ προκρίθηκε χωρίς αγώνα στον τρίτο προκριματικό γύρο

Βασικό γκρουπ

Νόρκεπινγκ (Σουηδία) ή Λιεπάγια (Λετονία) - Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) ή Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

Τορίνο (Ιταλία) ή Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) - Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) ή Έσμπιεργκ (Δανία)

Αντβέρπ (Βέλγιο) - Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) ή Ολυμπιακός

Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) - Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) ή Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Φέγενορντ (Ολλανδία) - Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) ή Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)

Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία) ή Μπρόντμπι (Δανία) - Μπράγκα (Πορτογαλία)

Μόλντε (Νορβηγία) ή Τσουκαρίτσκι (Σερβία) - Άρης ή ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος)

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) ή Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) - Στρασμπούρ (Γαλλία) ή Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)

Τουν (Ελβετία) - Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία)

Αλασκέρτ (Αρμενία) ή Στεάουα (Ρουμανία) - Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) ή Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν)

Πιούνικ (Αρμενία) ή Γιάμπλονετς (Τσεχία) - Γουλβς (Αγγλία) ή Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)

Μίντιλαντ (Δανία) - Ρέιντζερς (Σκοτία) ή Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)

Μαριουπόλ (Ουκρανία) - Αλκμάαρ (Ολλανδία) ή Χάκεν (Σουηδία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) ή Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) - Γάνδη (Βέλγιο) ή Βιτορούλ (Ρουμανία)

Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) ή Κουόπιο (Φινλανδία) - Ντουνάιτσκα Στρέντα (Σλοβακία) ή Ατρόμητος

Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) ή Στουρμ Γκρατς (Αυστρία) - Αϊντχόφεν (Ολλανδία) ή Βασιλεία (Ελβετία)

Ριέκα (Κροατία) - Τσιχούρα Σατσχέρε (Γεωργία) ή Αμπερντίν (Σκoτία)

Βέντσπιλς (Λετονία) ή Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) - Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) ή Γκιμαράες (Πορτογαλία)

Φεχέρβαρ (Ουγγαρία) ή Βαντούζ (Λιχτενστάιν) - Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) ή Αιντραχτ Φρανκφούρτης (Γερμανία)

Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία) ή Παρτιζάν (Σερβία) - Μαλατιασπόρ (Τουρκία) ή Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)

Ντομζάλε (Σλοβενία) ή Μάλμε (Σουηδία) - Ουτρέχτη (Ολλανδία) ή Ζρίνσκι (Βοσνία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) ή Όσιγεκ (Κροατία) - Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) ή Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)

Άρσεναλ Τούλα (Ρωσία) ή Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Μπνέι Γέχουντα (Ισραήλ)

Λουκέρνη (Ελβετία) ή Κλάκσβικ (Νήσοι Φερόες) - Εσπανιόλ (Ισπανία) ή Στιάρναν (Ισλανδία)

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) - Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) ή Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία) - ΑΕΚ

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία