Γιορτή στο Ασβεστοχώρι, 3-0 ο Ηρακλής (photos)

Οι κυανόλευκοι, που έτυχαν αποθεωτικής υποδοχής, δεν είχαν πρόβλημα με αντίπαλο τον Ερμή Μηχανιώνας

19/01/2020 17:07

Η πορεία του Ηρακλή στον 3ο όμιλο της Γ' ΕΠΣΜ συνεχίζεται χωρίς σημαντικά εμπόδια. Οι κυανόλευκοι πήραν τη δέκατη νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες επικρατώντας με 3-0 επί του Ερμή Μηχανιώνας στο γήπεδο του Ασβεστοχωρίου, όπου ο Ηρακλής αποθεώθηκε από τους οπαδούς της στην περιοχή.

Πάντως, ο Ερμής ήταν ανταγωνιστικός κρατώντας μάλιστα τον Ηρακλή χωρίς γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο, με την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Σαχταρίδης άνοιξε το σκορ, ενώ το ματς κρίθηκε οριστικά με τα γκολ του Περπερίδη στο 63' και του Κανακούδη στο 76'.

Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση του Ηρακλή είναι η εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Κεραυνό Μονοπήγαδου.