ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Γ’ εθνική: Ξύλο στο ματς της Νίκης Αγκαθιάς με τον Αγροτικό Αστέρα και διακοπή (video)

Τα αποτελέσματα των δύο ομίλων του Βορρά

 08/12/2019 17:29

Γ’ εθνική: Ξύλο στο ματς της Νίκης Αγκαθιάς με τον Αγροτικό Αστέρα και διακοπή (video)

Πολύ ξύλο έπεσε στο παιχνίδι ανάμεσα στη Νίκη Αγκαθιάς και τον Αγροτικό Αστέρα, καθώς σημειώθηκε μεγάλη ένταση στις κερκίδες του γηπέδου, όπου βρίσκονταν οπαδοί και των δύο ομάδων, ενώ σύμφωνα με τον προπονητή των γηπεδούχων χτυπήθηκαν και δύο ποδοσφαιριστές του, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να διακοπεί.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομίλους του Βορρά της Γ’ εθνικής:

1ος όμιλος (11η αγωνιστική):

Άρης Αβάτου - Αετός Ορφανού 1-1

Απόλλων Παραλιμνίου - Ένωση Αλεξανδρούπολης 3-1

Νέστος Χρυσούπολης - Κιλκισιακός 2-1

Ορφέας Ξάνθης - Κεραυνός Πέρνης 3-1

Δόξα Θεολόγου - Ηρακλής Ν. Ζυγού 0-0

Πανδραμαϊκός - Δόξα Κάτω Καμήλας 1-0

Η βαθμολογία:

Πανσερραϊκός 27 (11 αγ.)

Νέστος Χρυσούπολης 27

Πανδραμαϊκός 26

Απόλλων Παραλιμνίου 21

Δόξα Κάτω Καμήλας 16

Αετός Ορφανού 16 (11 αγ.)

Άρης Αβάτου 16

Κεραυνός Πέρνης 13

Ένωση Αλεξανδρούπολης 13

Ορφέας Ξάνθης 9

Κιλκισιακός 7

Ηρακλής Ν. Ζυγού 7

Δόξα Θεολόγου 2

Η επόμενη αγωνιστική:

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου

15:00 Ένωση Αλεξανδρούπολης - Άρης Αβάτου

15:00 Κιλκισιακός - Πανσερραϊκός

15:00 Κεραυνός Πέρνης - Απόλλων Παραλιμνίου

15:00 Ηρακλής Ν. Ζυγού - Νέστος Χρυσούπολης

15:00 Δόξα Κάτω Καμήλας - Ορφέας Ξάνθης

15:00 Δόξα Θεολόγου - Πανδραμαϊκός

2ος όμιλος (14η αγωνιστική):

Αλμωπός Αριδαίας - Μακεδονικός 2-1

Ποσειδών Μηχανιώνας - Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας 0-1

Γιαννιτσά - Ν. Καλλικράτεια 0-0

Φλώρινα - Εδεσσαϊκός 0-0

Νίκη Αγκαθιάς - Αγροτικός Αστέρας ΔΙΑΚΟΠΗ

Θερμαϊκός Θέρμης - Θύελλα Σαρακηνών 2-0

Η βαθμολογία:

Αλμωπός Αριδαίας 38

Μακεδονικός 30

Θερμαϊκός Θέρμης 30

Γιαννιτσά 27 (12 αγ.)

Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας 23

Ν. Καλλικράτεια 21

Θύελλα Σαρακηνών 20

Νίκη Αγκαθιάς 20 (13 αγ.)

Εδεσσαϊκός 20

Ποσειδών Μηχανιώνας 18 (12 αγ.)

Φλώρινα 17

Αγροτικός Αστέρας 16 (13 αγ.)

Αστραπή Μεσοποταμίας 10

* Άρης Παλαιοχωρίου και ΑΟ Σειρήνα έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική:

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου

15:00 Μακεδονικός - Γιαννιτσά

15:00 Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας - Φλώρινα

15:00 Ν. Καλλικράτεια - Νίκη Αγκαθιάς

15:00 Εδεσσαϊκός - Θερμαϊκός Θέρμης

15:00 Αγροτικός Αστέρας - Αστραπή Μεσοποταμιάς

Πολύ ξύλο έπεσε στο παιχνίδι ανάμεσα στη Νίκη Αγκαθιάς και τον Αγροτικό Αστέρα, καθώς σημειώθηκε μεγάλη ένταση στις κερκίδες του γηπέδου, όπου βρίσκονταν οπαδοί και των δύο ομάδων, ενώ σύμφωνα με τον προπονητή των γηπεδούχων χτυπήθηκαν και δύο ποδοσφαιριστές του, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να διακοπεί.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομίλους του Βορρά της Γ’ εθνικής:

1ος όμιλος (11η αγωνιστική):

Άρης Αβάτου - Αετός Ορφανού 1-1

Απόλλων Παραλιμνίου - Ένωση Αλεξανδρούπολης 3-1

Νέστος Χρυσούπολης - Κιλκισιακός 2-1

Ορφέας Ξάνθης - Κεραυνός Πέρνης 3-1

Δόξα Θεολόγου - Ηρακλής Ν. Ζυγού 0-0

Πανδραμαϊκός - Δόξα Κάτω Καμήλας 1-0

Η βαθμολογία:

Πανσερραϊκός 27 (11 αγ.)

Νέστος Χρυσούπολης 27

Πανδραμαϊκός 26

Απόλλων Παραλιμνίου 21

Δόξα Κάτω Καμήλας 16

Αετός Ορφανού 16 (11 αγ.)

Άρης Αβάτου 16

Κεραυνός Πέρνης 13

Ένωση Αλεξανδρούπολης 13

Ορφέας Ξάνθης 9

Κιλκισιακός 7

Ηρακλής Ν. Ζυγού 7

Δόξα Θεολόγου 2

Η επόμενη αγωνιστική:

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου

15:00 Ένωση Αλεξανδρούπολης - Άρης Αβάτου

15:00 Κιλκισιακός - Πανσερραϊκός

15:00 Κεραυνός Πέρνης - Απόλλων Παραλιμνίου

15:00 Ηρακλής Ν. Ζυγού - Νέστος Χρυσούπολης

15:00 Δόξα Κάτω Καμήλας - Ορφέας Ξάνθης

15:00 Δόξα Θεολόγου - Πανδραμαϊκός

2ος όμιλος (14η αγωνιστική):

Αλμωπός Αριδαίας - Μακεδονικός 2-1

Ποσειδών Μηχανιώνας - Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας 0-1

Γιαννιτσά - Ν. Καλλικράτεια 0-0

Φλώρινα - Εδεσσαϊκός 0-0

Νίκη Αγκαθιάς - Αγροτικός Αστέρας ΔΙΑΚΟΠΗ

Θερμαϊκός Θέρμης - Θύελλα Σαρακηνών 2-0

Η βαθμολογία:

Αλμωπός Αριδαίας 38

Μακεδονικός 30

Θερμαϊκός Θέρμης 30

Γιαννιτσά 27 (12 αγ.)

Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας 23

Ν. Καλλικράτεια 21

Θύελλα Σαρακηνών 20

Νίκη Αγκαθιάς 20 (13 αγ.)

Εδεσσαϊκός 20

Ποσειδών Μηχανιώνας 18 (12 αγ.)

Φλώρινα 17

Αγροτικός Αστέρας 16 (13 αγ.)

Αστραπή Μεσοποταμίας 10

* Άρης Παλαιοχωρίου και ΑΟ Σειρήνα έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική:

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου

15:00 Μακεδονικός - Γιαννιτσά

15:00 Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας - Φλώρινα

15:00 Ν. Καλλικράτεια - Νίκη Αγκαθιάς

15:00 Εδεσσαϊκός - Θερμαϊκός Θέρμης

15:00 Αγροτικός Αστέρας - Αστραπή Μεσοποταμιάς

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία