Επεισόδια από οπαδούς του Ολυμπιακού στο Βόλο, εκτεταμένη χρήση δακρυγόνων από την αστυνομία - Κλαίγοντας αποχώρησαν οι ποδοσφαιριστές (βίντεο)

Ο αγώνας για το πρωτάθλημα της Super League διεκόπη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων

03/12/2023 18:53

Το άθλιο πρόσωπο της οπαδικής βίας έκανε ξανά την εμφάνισή του σε ελληνικό γήπεδο. Στο... μαρτυρικό Πανθεσσαλικό ο αγώνας του Βόλου με τον Ολυμπιακό διεκόπη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με το σκορ στο 2-2.

Οπαδοί των ερυθρόλευκων πέταξαν δεκάδες αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα ο διαιτητής Παπαπέτρου να διακόψει το ματς, μέχρι να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Όμως, η κατάσταση έγινε χειρότερη, με την αστυνομία να κάνει χρήση δεκάδων δακρυγόνων και την ατμόσφαιρα εντός κι εκτός γηπέδου να γίνεται πνιγηρή.

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων έφυγαν με δάκρυα προς τα αποδυτήρια και επέστρεψαν μετά από 55 λεπτά, με το ματς να ολοκληρώνεται χωρίς αλλαγή σκορ