Ένα πέναλτι που θα χώριζε την Ελλάδα στα δύο (video)

Ο Ούγγρος διαιτητής Βίκτορ Κάσαϊ, που δεν είδε ότι ο Ραχίμ Στέρλινγκ ανέτρεψε τον εαυτό του, θα πρέπει να οριστεί σε ένα ντέρμπι της Σούπερ Λίγκας

08/11/2018 08:58

Το πιο γελοίο πέναλτι στην ιστορία των γελοίων πέναλτι δόθηκε χθες το βράδυ στον αγώνα της Μάντσεστερ Σίτι με τη Σαχτάρ Ντόνετσκ, όπου οι "πολίτες" θριάμβευσαν με 6-0.

Στο 24ο λεπτό και με το σκορ στο 1-0, ο Ραχίμ Στέρλινγκ ανέτρεψε τον εαυτό του και ο Ούγγρος διαιτητής Βίκτορ Κάσαϊ έδειξε την άσπρη βούλα, απ' όπου σκόραρε ο Γκαμπριέλ Ζεσούς.

Την ίδια ώρα, στον πάγκο ο Πεπ Γκουαρδιόλα έβαζε τα γέλια, ενώ μετά το ματς άνοιξε ξανά κουβέντα για χρήση VAR στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Όσο για τον Κάσαϊ, καλό θα ήταν να προσκληθεί για να διευθύνει ένα ντέρμπι της Σούπερ Λίγκας, ώστε να δοκιμάσουμε τις αντοχές μας ως χώρα.