Εισβολή οπαδών και διακοπή 42 λεπτών στο ντέρμπι ΠΑΟΚ - Άρης

Στις καθυστερήσεις προκλήθηκαν σοβαρά επεισόδια με το σκορ στο 0-1

28/11/2021 21:27

Τεταμένη είναι η κατάσταση στο γήπεδο της Τούμπας, αφού στις καθυστερήσεις του ντέρμπι ΠΑΟΚ - Άρης οπαδοί των γηπεδούχων πέταξαν πυρσούς και άλλα αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο και κάποιοι μάλιστα εισέβαλαν σε αυτόν, με αποτέλεσμα να επέμβουν οι αστυνομικές δυνάμεις και να καταγραφεί ένας τραυματισμός.

Ο διαιτητής Μπόμπι Μάντεν διέκοψε το ματς, με τον Άρη να προηγείται με 1-0 χάρη σε γκολ του Μαντσίνι στο 41'.

Αρκετή ώρα μετά, οι δυνάμεις των ΜΑΤ παρέμειναν στον αγωνιστικό χώρο, ενώ οι κερκίδες είχαν σχεδόν αδειάσει. Πρόθεση του διαιτητή και των συνεργατών του ήταν να συνεχιστεί και να ολοκληρωθεί ο αγώνας, κάτι που κατέστη εφικτό μετά από 42 λεπτά, αφού το γήπεδο είχε καθαρίσει και οι οπαδοί είχαν αποχωρήσει.