Χάντμπολ: Άγνωστοι διέκοψαν τον αγώνα Ν. Ιωνίας - ΠΑΟΚ πετώντας μπουγάτσες στο παρκέ

Το ματς συνεχίστηκε, ο Δικέφαλος επικράτησε με 24-19 και θέλει ακόμη μία νίκη για το νταμπλ

08/05/2019 20:43

Ακόμη ένα κρούσμα οπαδικής βίας σημειώθηκε σήμερα, αυτήν τη φορά κατά τη διάρκεια του δεύτερου τελικού του πρωταθλήματος χάντμπολ γυναικών, όπου ο ΠΑΟΚ νίκησε εκτός έδρας με 24-19 τη Ν. Iωνία, απέκτησε προβάδισμα με 2-0 νίκες και την Κυριακή μπορεί να κατακτήσει το νταμπλ στην έδρα του.

Το ματς διεκόπη για τέσσερα λεπτά στο 8:24 του πρώτου ημιχρόνου. επειδή, όπως έγραψαν οι διαιτητές στο φύλλο αγώνα, "εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο 15 με 20 άτομα, φωνάζοντας το σύνθημα 'γαμ... ο ΠΑΟΚ και η Θεσσαλονίκη', πετώντας παράλληλα μπουγάτσες εντός του αγωνιστικού χώρου. Το παιχνίδι διεκόπη για ένα 4λεπτο για να καθαριστεί ο αγωνιστικός χώρος και να αποχωρήσουν μόνοι τους οι εισβολείς".

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 3-5, 3-5, 4-5, 6-7, 8-9 (ημίχρονο), 10-11, 11-14, 13-18, 16-20 , 18-21, 19-24.

Ν. ΙΩΝΙΑ (Ναϊσίδου-Ζιβούλοβιτς): Κεπεσίδου Μ., Μανιά 5, Φράγκου, Καρέλα 2, Μαρκή, Κερλίδη, Ντιμτσούδη, Κεπεσίδου Ν., Διακογιάννη, Χρυσή 2, Κοντοστέργιου 1, Σαραντάκου, Άντριτσουκ 4, Κόβιτς 2, Χρονοπούλου 3, Καραμάνου.

ΠΑΟΚ (Δημητρούλιας): Χατζηπαρασίδου 5, Παναγιωτίδου 1, Γκάτζιου 7, Ζυγούρα 3, Κρίτζαλη, Ευμορφίδου, Καμπόιμ, Σαμολαδά 1, Φερφόλια 2, Ράτσικα, Κωστοπούλου, Μπατζαρακούδη, Νίκολιτς 3, Βαφειάδου, Λάρα Ζντράβκο 2.