Champions League: Θρίαμβος της Γιουνγκ Μπόις επί της Γιουνάιτεντ, "σφαγή" στη Σεβίλλη (βίντεο)

Με... buzzer beater το 2-1 των Ελβετών, τέσσερα πέναλτι στο 1-1 των Σεβιγιάνων με τη Σάλτσμπουργκ

14/09/2021 22:02

Εντυπωσιακά εκκίνησε το νέο Champions League. Με το "καλημέρα" σημειώθηκε η πρώτη μεγάλη έκπληξη, καθώς η Γιουνγκ Μπόις νίκησε με 2-1 τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στη Βέρνη. Οι Άγγλοι άνοιξαν το σκορ με τον Ρονάλντο στο 13', αλλά στο 35' αποβλήθηκε ο Γουάν-Μπισάκα και οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς με τον Νγκαμαλέου στο 66' και το Σιεμπάτσου στο 95', με το δεύτερο γκολ να αποτελεί... προσφορά του Λίνγκαρντ.

Αλλά και η αναμέτρηση της Σεβίλλης με τη Σάλτσμπουργκ δεν πήγε πίσω. Στο πρώτο ημίχρονο υποδείχθηκαν τέσσερα(!) πέναλτι, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα εύστοχο (0-1 ο Σούσιτς στο 21' και 1-1 ο Ράκιτιτς στο 42') και τους Αυστριακούς να αστοχούν σε δύο. Στο 50' αποβλήθηκε ο Εν-Νεσίρι της Σεβίλλης και ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 1-1.