Αυτό δεν ξανάγινε: Διαιτητής ακύρωσε γκολ αφού είδε τη φάση σε βίντεο που τράβηξε οπαδός με το κινητό του

Ελλείψει VAR στο γήπεδο, ο ρέφερι πήρε τη βοήθεια του... κοινού

18/03/2023 18:58

Ένα βίντεο που απεικονίζει διαιτητή στη δεύτερη κατηγορία του αιγυπτιακού ποδοσφαίρου να ελέγχει φάση στο Σουέζ - Αλ Νασρ μέσω στιγμιότυπου που τράβηξε ένας οπαδός με το κινητό του έγινε viral!

Μάλιστα, ο ρέφερι στη συνέχεια έτρεξε να ακυρώνει το γκολ για οφσάιντ.

Συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2 στο 90', με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για οφσάιντ.

Ελλείψει VAR στα παιχνίδια δεύτερης κατηγορίας στη χώρα, ο διαιτητής Μοχάμεντ Φαρούκ αποφάσισε να ελέγξει την επίμαχη φάση μέσω βίντεο που τράβηξε με το κινητό του οπαδός από τις εξέδρες.

Τελικά ακύρωσε το γκολ και το σκορ έμεινε 2-1, ενώ η αναμέτρηση έληξε 3-1 υπέρ της Σουέζ, η οποία πέτυχε και τρίτο τέρμα στα 15 λεπτά καθυστερήσεων που έδωσε ο ρέφερι.

Σίγουρα οι φίλοι της Αλ Νασρ θα εύχονταν να μην είχε βρεθεί ποτέ αυτός ο οπαδός!