Αργεντινή: Έγιναν μαλλιά κουβάρια για ένα πέναλτι (βίντεο)

Απίστευτο ξύλο έπεσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ανάμεσα στη Σέντραλ Νόρτε και την Σπορτίβο Μπελγράνο με αφορμή την απόφαση του διαιτητή

26/09/2022 11:27

Η απόφαση του διαιτητή να καταλογίσει πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα της τρίτης κατηγορίας ανάμεσα στη Σέντραλ Νόρτε και την Σπορτίβο Μπελγράνο ήταν το ποτήρι που ξεχείλισε και οδήγησε τους παίκτες των δύο ομάδων να πιαστούν κυριολεκτικά στα χέρια.

Το πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων στο τέλος της αναμέτρησης και το ξύλο που ακολούθησε οδήγησε στη διακοπή του αγώνα για λίγα λεπτά, με τον διαιτητή να αποβάλει στη συνέχεια τρεις παίκτες.

Για την ιστορία η Σέντραλ Νόρτε ισοφάρισε από την άσπρη βούλα για το τελικό 1-1.