Αγγλία: Η αφηνιασμένη Άρσεναλ ισοπέδωσε με 6-0 τη Σεβίλλη (βίντεο)

Με ηγέτη τον εξαιρετικό Γκαμπιέλ Ζεσούς, οι Λονδρέζοι συνέτριψαν τους Ανδαλουσιάνους σε φιλικό ματς που έγινε στο πλαίσιο του "Emirates Cup"

30/07/2022 17:28

Η νέα Άρσεναλ δείχνει από νωρίς τα δόντια της, καλλιεργώντας υψηλές προσδοκίες στις τάξεις των οπαδών της, μολονότι δεν συγκαταλέγεται στα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου στην Premier League.

Με ηγέτη τον εξαιρετικό Γκαμπιέλ Ζεσούς, που αποκτήθηκε πριν από μερικές εβδομάδες από τη Σίτι, οι Λονδρέζοι διέλυσαν με 6-0 τη Σεβίλλη σε φιλικό ματς που έγινε στο πλαίσιο του "Emirates Cup" στο Λονδίνο, αποκτώντας μάλιστα προβάδισμα τεσσάρων γκολ από το 19ο λεπτό!

Ο Γκαμπριέλ Ζεσούς πέτυχε τρία τέρματα, ενώ τα υπόλοιπα σημείωσαν οι Σακά και Ενκετιά.