Αγγλία: Το VAR "έκαψε" τη Λίβερπουλ στο 93' (βίντεο)

Με πέναλτι (κυριολεκτικά) από το πουθενά η Μπράιτον ισοφάρισε σε 1-1 στις καθυστερήσεις

28/11/2020 16:57

Το VAR έκλεψε ξανά την παράσταση στην Πρέμιερ Λιγκ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα Μπράιτον - Λίβερπουλ, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 1-0, υποδείχθηκε πέναλτι υπέρ των "γλάρων" σε μία ανύποπτη φάση, καθώς με τη βοήθεια της τεχνολογίας... εντοπίστηκε παράβαση του Ρόμπερτσον σε προσπάθειά του να σταματήσει τον Γουέλμπεκ.

Η Μπράιτον ευστόχησε στο δεύτερο πέναλτι της ημέρας (ο Μοπέ είχε αστοχήσει στο πρώτο), με το ματς να λήγει με σκορ 1-1 και ενώ νωρίτερα είχαν ακυρωθεί με χρήση VAR δύο γκολ της Λίβερπουλ.