Βόλεϊ: Ρατσιστική επίθεση από οπαδούς του ΠΑΟΚ κατά του Φέργκιουσον καταγγέλλει ο Ηρακλής

Σύμφωνα με τους κυανόλευκους, το περιστατικό συνέβη κατά τη διάρκεια του πρώτου σετ

09/04/2019 19:26

Ένταση επικράτησε κατά τη διάρκεια του πρώτου σετ του αγώνα βόλεϊ μεταξύ ΠΑΟΚ και Ηρακλή στο κλειστό της Πυλαίας. Με το σκορ στο 23-15 υπέρ των γηπεδούχων, στο στόχαστρο των οπαδών του Δικέφαλου βρέθηκε ο Μπάιρον Φέργκιουσον, με τους κυανόλευκους, μάλιστα, να καταγγέλλουν επίθεση με ρατσιστικούς χαρακτηρισμούς κατά του αθλητή από τις Μπαχάμες.

Ο κεντρικός του Ηρακλή αντέδρασε και δέχτηκε κίτρινη κάρτα από τον πρώτο διαιτητή Θεμελή, με τους φιλοξενούμενους να θέλουν να υποβάλλουν ένσταση, κάτι που διευκρινίστηκε πως πρέπει να γίνει μετά το τέλος της αναμέτρησης και πριν κλείσει το φύλλο αγώνα.