Βόλεϊ: Ένταση και ολιγόλεπτη διακοπή στο ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός

Οι διαιτητές απαίτησαν να κατεβεί πανό που καταφερόταν εναντίον Μαρινάκη και Αυγενάκη

05/12/2019 18:14

Δεν ξεκίνησε καλά ο δεύτερος ημιτελικός του Λιγκ Καπ βόλεϊ μεταξύ ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού στην Πυλαία. Με το σκορ στο 5-3 υπέρ του Δικέφαλου στο πρώτο σετ, το ματς διακόπηκε για λίγα λεπτά, αφού οι διαιτητές απαίτησαν να κατεβεί πανό, που καταφερόταν εναντίον παραγόντων του πειραϊκού συλλόγου.

Επικράτησε αρκετή ένταση μέχρι να κατεβεί το πανό και να συνεχιστεί το ματς, στο οποίο ο ΠΑΟΚ θέλει νίκη με 3-0 ή 3-1, προκειμένου να διεκδικήσει την πρόκριση στον τελικό μέσω του "χρυσού" σετ.