Τσάμπιονς Λιγκ: "Μίλησαν" οι έδρες (videos)

Ντόρτμουντ και Ατλέτικο Μαδρίτης ξεκίνησαν με το δεξί στους "16" της διοργάνωσης

18/02/2020 23:52

Ντόρτμουντ και Ατλέτικο Μαδρίτης εκμεταλλεύτηκαν τον παράγοντα έδρα και έχουν πλέον το προβάδισμα για την πρόκρισή τους στους "8" του Τσάμπιονς Λιγκ.

Συγκεκριμένα, οι Γερμανοί επικράτησαν με 2-1 της Παρί Σεν Ζερμέν χάρη σε δύο γκολ του Χάαλαντ, που την λύτρωσε μετά το 1-1 που ισοφάρισε ο Νεϊμάρ.

Η Ατλέτικο με ένα γρήγορο γκολ του Σαούλ μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης νίκησε με 1-0 την Λίβερπουλ, επιβεβαιώνοντας ότι εντός έδρας στην Ευρώπη είναι πολύ ισχυρή.