ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ

Το σχήμα της νέας διοίκησης στην περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας

Ο περιφερειάρχης Α. Τζιτζικώστας ανακοίνωσε τους νέους εντεταλμένους περιφερειακούς συμβούλων στις επτά περιφερειακές ενότητες

 19/09/2019 15:35

Το σχήμα της νέας διοίκησης στην περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας

Τους 21 νέους εντεταλμένους περιφερειακούς συμβούλους Κεντρικής Μακεδονίας, όρισε σήμερα ο περιφερειάρχης, Απόστολος Τζιτζικώστας, ολοκληρώνοντας το σχήμα της διοίκησης του, λίγες μέρες μετά την τοποθέτηση των επτά χωρικών και έξι θεματικών αντιπεριφερειαρχών.

Οι νέοι εντεταλμένοι περιφερειακοί σύμβουλοι ανά

Περιφερειακή Ενότητα είναι οι εξής:

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ:

Αγροτικής Οικονομίας – Κτηνιατρικής: Γιώργος Κεφαλάς

Υγείας: Όλγα – Χριστίνα Γούλα

Μεταφορών Ανατολικής Θεσσαλονίκης: Παντελής Καζαντζίδης

Μεταφορών Δυτικής Θεσσαλονίκης: Θεόδωρος Αγγελίδης

Λαϊκών Αγορών: Γερακίνα Μπισμπινά

Επιχειρηματικότητας και Εξωστρέφειας: Θεόδωρος Μητράκας

Καινοτομίας: Νίκος Τζόλλας

Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης: Σωκράτης Δωρής

Διεθνών Σχέσεων: Άγγελος Χαριστέας

Αθλητισμού: Ντίνος Κούης

ΗΜΑΘΙΑ:

Υγείας: Στέργιος Μουρτζίλας

Μεταφορών: Απόστολος Νεστορόπουλος

ΚΙΛΚΙΣ:

Υγείας: Αναστασία Σωτηριάδου

ΠΕΛΛΑ:

Αγροτικής Οικονομίας: Πέτρος Ζέρζης

Υγείας: Αλκιβιάδης Νουσηκύρου

ΠΙΕΡΙΑ:

Υγείας: Μαρία Μαλλιάρα

ΣΕΡΡΕΣ:

Αγροτικής Οικονομίας: Αθανάσιος Μαλλιαράς

Υγείας: Δημήτρης Μπαλαξής

Μεταφορών: Δημήτρης Καριπίδης

ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ:

Αγροτικής Οικονομίας: Κατερίνα Ζωγράφου

Μεταφορών: Δημήτρης Τζηρίτης

Τους 21 νέους εντεταλμένους περιφερειακούς συμβούλους Κεντρικής Μακεδονίας, όρισε σήμερα ο περιφερειάρχης, Απόστολος Τζιτζικώστας, ολοκληρώνοντας το σχήμα της διοίκησης του, λίγες μέρες μετά την τοποθέτηση των επτά χωρικών και έξι θεματικών αντιπεριφερειαρχών.

Οι νέοι εντεταλμένοι περιφερειακοί σύμβουλοι ανά

Περιφερειακή Ενότητα είναι οι εξής:

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ:

Αγροτικής Οικονομίας – Κτηνιατρικής: Γιώργος Κεφαλάς

Υγείας: Όλγα – Χριστίνα Γούλα

Μεταφορών Ανατολικής Θεσσαλονίκης: Παντελής Καζαντζίδης

Μεταφορών Δυτικής Θεσσαλονίκης: Θεόδωρος Αγγελίδης

Λαϊκών Αγορών: Γερακίνα Μπισμπινά

Επιχειρηματικότητας και Εξωστρέφειας: Θεόδωρος Μητράκας

Καινοτομίας: Νίκος Τζόλλας

Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης: Σωκράτης Δωρής

Διεθνών Σχέσεων: Άγγελος Χαριστέας

Αθλητισμού: Ντίνος Κούης

ΗΜΑΘΙΑ:

Υγείας: Στέργιος Μουρτζίλας

Μεταφορών: Απόστολος Νεστορόπουλος

ΚΙΛΚΙΣ:

Υγείας: Αναστασία Σωτηριάδου

ΠΕΛΛΑ:

Αγροτικής Οικονομίας: Πέτρος Ζέρζης

Υγείας: Αλκιβιάδης Νουσηκύρου

ΠΙΕΡΙΑ:

Υγείας: Μαρία Μαλλιάρα

ΣΕΡΡΕΣ:

Αγροτικής Οικονομίας: Αθανάσιος Μαλλιαράς

Υγείας: Δημήτρης Μπαλαξής

Μεταφορών: Δημήτρης Καριπίδης

ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ:

Αγροτικής Οικονομίας: Κατερίνα Ζωγράφου

Μεταφορών: Δημήτρης Τζηρίτης

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία