Το ασύλληπτο ρεκόρ του Λουίς Σουάρες (βίντεο)

Με το πρώτο γκολ που σημείωσε στη νίκη επί της Χετάφε (1-2), ο τρομερός Ουρουγουανός σέντερ φορ έχει πλέον σκοράρει σε όλα τα λεπτά ενός αγώνα, από το 1ο ως το 97ο

23/09/2021 13:28

Ο Λουίς Σουάρες είναι το αρχέτυπο του σέντερ φορ. Ο επιθετικός που μπορεί να σκοράρει υπό οποιεσδήποτε συνθήκες και απέναντι σε οποιονδήποτε αντίπαλο. Κάπως έτσι έφτασε στην επίτευξη ενός αδιανόητου ρεκόρ. Ο Ουρουγουανός άσος της Ατλέτικο, με το πρώτο γκολ που σημείωσε στη νίκη επί της Χετάφε (1-2) στη Μαδρίτη, έχει πλέον σκοράρει σε όλα τα λεπτά ενός αγώνα, από το 1ο ως το 97ο! Ο 34χρονος άσος δεν είχε σκοράρει μόνο στο 78ο λεπτό και το πέτυχε στο «Αλφόνσο Πέρεθ», γράφοντας ιστορία.