Τερζής: "Είναι λογικό να είμαστε στενοχωρημένοι"

Οι δηλώσεις του προπονητή του Άρη μετά το 2-2 της Τούμπας

22/09/2019 21:09

Ο Άρης βρέθηκε ένα λεπτό μακριά από ένα σπουδαίο διπλό στην Τούμπα, αλλά το γκολ του Μίσιτς στο 97' διαμόρφωσε το 2-2, με τον υπηρεσιακό προπονητή των κιτρινόμαυρων Απόστολο Τερζή να συγχαίρει τους ποδοσφαιριστές του.

"Να πω ένα μεγάλο μπράβο στους παίκτες μου για το πάθος και τη δύναμη που έβγαλαν. Ήμασταν προσηλωμένοι σε όλη την διάρκεια του αγώνα, γνωρίζαμε τα δυνατά σημεία του ΠΑΟΚ, τα είχαμε διαβάσει μέσα στην εβδομάδα. Προσπαθήσαμε να κόψουμε το παιχνίδι του ΠΑΟΚ που ξεκινάει από τα στόπερ του, προσπαθήσαμε να κόψουμε τις εσωτερικές και τις κάθετες στα δεκάρια που δημιουργούνται στην ανάπτυξη του ΠΑΟΚ. Εις γνώση μας αφήσαμε ανοικτές τις έξω πάσες στην γραμμή και πηγαίναμε μετά με ντουμπλαρίσματα να βοηθήσουμε. Το κάναμε από το πρώτο λεπτό μέχρι το 90'. Μπράβο στα παιδιά, ήταν πειθαρχημένοι, ήταν συγκεντρωμένοι, τους αξίζουν συγχαρητήρια", δήλωσε αρχικά.

Για το ενδεχόμενο να μείνει ως μόνιμος προπονητής στον Άρη δεν θέλησε να πει πολλά ("μου έχουν πει να ετοιμαστώ σε περίπτωση που δεν βρουν προπονητή για τα παιχνίδια με τον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ και αυτό έγινε") και στο τέλος αναφέρθηκε στην κακιά στιγμή του 97':

"Το γκολ που δεχόμαστε είναι μισό λεπτό πριν τελειώσει το ματς. Είναι λογικό στην ισοπαλία να είμαστε στενοχωρημένοι. Ο Κόρχουτ με τον Ντιγκινί είχαν έναν διάλογο. Οι σφυγμοί φτάνουν 200. Αυτά γίνονται…".