Super League: Στο 94' ισοφάρισε τον ΟΦΗ ο Παναθηναϊκός (βίντεο)

Το 2-2 στην Κρήτη μοιάζει σαν νίκη για τους πράσινους

18/10/2020 18:50

Ο Παναθηναϊκός εξακολουθεί να αγνοεί τη χαρά της νίκης φέτος, αλλά τουλάχιστον έσωσε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων τον βαθμό στην Κρήτη ισοφαρίζοντας σε 2-2 τον ΟΦΗ.

Το σκορ θα μπορούσε να είναι πολύ μεγαλύτερο, αφού οι δύο ομάδες έχασαν σωρεία ευκαριών. Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ με τον Στάρτζεον στο 37', ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε με τον Καρλίτος στο 49' και έχασε πέναλτι με τον Μακέντα, για να δεχτεί και δεύτερο γκολ από τον Μεγιάδο στο 77'. Όμως, στο 94' ο Μακέντα εξιλεώθηκε και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.